1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

accident - acrosare partea dreapta

Discussion in 'Accidente' started by xjwow, 16 November 2016.

1. xjwow

xjwow șofer

Salut! Vreau cateva pareri pentru situatia data in urmatorul clip. Cine e vinovatul? Intentia mea era sa fac stanga, avand semnalul stanga aprins.

2. RebounD11

RebounD11 șofer activ

Aveai semnalul de stanga si mergeai spre dreapta... stiu ca e pentru a-i ocoli pe aia din fata care s-au bagat aiurea, dar totusi.

Sunt cateva posibile interpretari:
    1. el zice ca era pe banda lui si ai intrat tu peste el => tu vinovat
    2. el zice ca schimba banda (i se vede semnalizarea stanga) si nu stia ca schimbi si tu spre dreapta ca semnalizai stanga => posibil culpa comuna el ca nu te-a lasat pe tine sa schimbi pe banda dintre voi, tu fiind mai in stanga, tu ca semnalizai invers.
    3. sustii ca semnalizarea care se aude era de dreapta si speri sa nu aibe si el camera :) => el ii vinovat daca a schimbat banda si recunoaste asta.

Eu mizez ca tu o sa pici vinovat desi aveti ambii parte de vina si mai au si alta parte de vina si cei de pe contrasens ca s-au bagat asa de adanc.

xjwow likes this.
  3. icsulescu

icsulescu șofer

Tu ești vinovat. Erai pe banda de stânga, dar ai schimbat banda. Se vede marcajul de ghidare pentru virajul stânga.

Bestia and alexd like this.
  4. Eu as zice ca tu esti vinovat.
    La 0:30 el era deja langa tine si tu l-ai acrosat la 0:31 in partea din spate.

5. jgyprime

jgyprime șofer

pai cine sa fie vinovat in afara de tine?
    semnalizai stanga dar misti masina spre dreapta...
    plus ca tu erai oprit iar dubita era in miscare.
    deci tu fiind oprit trebuia sa-i dai prioritate...

De fapt e o acrosare pe stanga...

Last edited: 18 November 2016

Share This Page