1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Amenda radar

Discussion in 'Legislație Auto' started by RebounD11, 9 March 2017.

1. RebounD11

RebounD11 șofer activ

2. Bestia

Bestia șofer

Acuma sa ne faca si drumuri :)

3. anukoi

anukoi șofer

O decizie buna.

@Bestia Si crezi ca atunci nu vor mai fi probleme? La cat de indisciplinati sunt unii soferi, mi-e teama de niste accidente mult mai grave in situatia unor autostrazi, care dau posibilitatea deplasarii cu viteza mare (vezi si cazul de anul trecut, cu ceata pe A2). Asta nu inseamna ca sunt de acord cu felul in care se prezinta infrastructura la noi.

4. Bestia

Bestia șofer

Da, de acord cu ce zi scris, dar cred ca majoritatea accidentelor se intampla din cauza grabei, in sensul de nerabdare si/sau din cauza oboselii. Nu cred ca viteza e principala cauza. De exemplu, cand se vor face 3-4 ore pe Cluj-Bucuresti conducand relativ relaxat pe autostrada in loc de 5-6 ore acum (5 ore in nici un caz in conditii legale) pline de stres nervi si incordare tind sa cred ca nu vom avea mai multe accidente. Sunt constient ca romanii nu stiu circula pe autostrada, ca o sa o arda multi pe banda a doua din Oradea pana in Constanta, dar poate politia se va apuca sa amendeze si circulatul haotic. Oricum, toate schimbarile sunt inspre mai bine, sper :).

Share This Page