1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Asa-i ca nici asupra astuia nu se vor lua masuri?

Discussion in 'Videoclipuri' started by AndyM, 3 April 2015.

1. AndyM

AndyM șofer

Tare ma tem ca nu se va sesiza nimeni pentru ca-i filmat cu o camera neomologata.
    Eu in locul lui ma prefaceam ca m-a lovit, ma intindeam pe jos si ma frecam la piciorul care ma "doare" si chemam politia.

2. Eu m-as fi fixat pe mijloc. Atat ii trebuia sa ma atinga ca direct la 112 sunam.

3. RebounD11

RebounD11 șofer activ

Bravo biciclistului. Se puteau lua niste masur(ator)i la fata locului, de exemplu:
    - cat de adanc intra talpa pantofului in tabla? + studiu comparativ fata de un Focus 3 berlina :)
    - poti ajunge cu bombeu' la radiator?
    - cati dinti se pot scoate dintr-un pumn? Dar dintr-un sut (pt cei cu mobilitate si/sau detenta)?

etc. etc.

4. Andrelinio

Andrelinio șofer

Cam asa ceva..

- Daca incepeau sa dea in masina ( cum scrie mai sus si pe grupul ' TraficTube ' ) .. ce rezolvau? Nu masina e de vina .. ci soferul. Incercau cumva sa-l scoata pe sofer din masina .. si bang - bang in fata

- ' Ce-mi place ' la acest sofer?! Nu comenteaza / injura ( cel putin .. asa am vazut in acel video micut )

5. TimBikeTrafic

TimBikeTrafic șofer

6. RebounD11

RebounD11 șofer activ

"Esti tare-n gura, bai m*ie!" zice soferul... deci cam pica.

O varianta pentru asta era lovirea masinii... daca idiotul se gandeste sa mearga la Politie ca i-ai lovit masina si nu ai ghinionul meu de a nimeri un politist total idiot (nici eu nu am ghinionul asta in general, dar se intampla) o sa fie o discutie de genul:
    Politist: "Unde erai cand ti-o lovit masina?"
    Idiot: "Pai circulam pe trotuar si ..."
    Politist: "Poti sa te opresti... ai 20 de secunde sa pleci fara amenda"

7. Andrelinio

Andrelinio șofer

@ RebounD11 - Aaa. Injuratura aceea .. credeam ca este spusa de catre ' cameraman '

- La sfarsitul video-ului .. o coborî de buna voie? Adica .. presat de biciclist si nu numai?!
    - Este o varianta cu lovitul masinii .. dar nu ma refeream sa i se indoaie toata tabla / geamuri sparte sau mai stiu eu ce
    - Legat de ce ai spus mai sus cu politistul. Daca nu ar exista vreo proba video .. nu ar putea spune ( soferul masinii ) ca el circula regulament si omul respectiv era pe drum? Gen .. nu i-a lovit masina pe trotuar

P.S: In cazul acestor persoane .. nici eu nu ma dau din calea lor. Ori asteapta ( e dreptul meu pe trotuar ) .. ori dau peste mine ( mai intalnesti si d-astia )

P.S 2: O seara buna .. man :D

8. alxx93

alxx93 șofer

Cica legea interzice circulatia scutereleor si mopedeleo pe trtuar, Garcea iti da amenda daca te dai cu bicla pe trotur, insa despre bizonii care se dau cu conserva pe trotuar, no problem. Ce zice legea ? Intreb si eu....
    E ilegal sa-i stropesti masina cu ketchup ? Cu topping de faina sau zahar pudra ? Stiti unde se intampla, punem de o pana di filmare 4k , sunet 5.1 tyot tacamul. Doar sa-l aud pe nemernic um grohaie di n conserva lui : pateu, pateu !

9. BSK

BSK șofer

Un link pentru cei ajunsi mai tarziu ?

10. Nu cred ca link-ul mai are vreo importanta. Traim totusi unde traim si cred ca astfel de filmari din punct de vedere legal nu au nicio relevanta. Daca era altfel atunci ar fi existat ceva temeri ca poti sa fii filmat de altul in trafic si sa faci "buba" de la filmarea in cauza. Dar ce vorbesc eu de filmari? Daca te uiti intr-o intersectie aglomerata mai ales pe timpul vreunei ninsori, ai sa mai vezi cate un politist care da cu cascheta de pamant de nervi ca nu mai are ce face puhoiului de masini din jur. Am vazut acum vreo doi ani fazele astea la Gara de Nord si Piata Victoriei. Romanii sunt ca italienii: adicatelea cam "anarhisti" in trafic. Cred ca inainte de orice, e nevoie de niste ani de educatie pe bune...

audstele01 likes this.

Share This Page