1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Camera video integrata in oglinda

Discussion in 'Camere Video' started by CristiSB, 12 December 2014.

1. CristiSB

CristiSB șofer

Salut,

Am achizitionat o oglinda cu camera video integrata, model Dash AT880. Sunt foarte multumit de calitatea filmarii, dar se pare ca oglinda este prea grea pentru bratul pivotant al oglinzii originale si la viteza trepideaza. Stiti cumva daca esista o solutie pentru a rezolva problema mea (un suportt universal mai rezistent samd)
    Multumesc

2. Ciprian A

Ciprian A șofer

3. CristiSB

CristiSB șofer

nu am cantarit-o, probabil o sa o cantaresc azi. Aici gasesti o inregistrare

dar in realitate filmeaza ceva mai bine pt ca procesarea pe youtube modifica continutul

4. bonygy

bonygy șofer

Greutatea unor astfel de camere este destul de mare (minim 250 gr). De aceea, multi comercianti se feresc sa mentioneze la rubrica "specificatii" greutatea camerei, uneori chiar o "usureaza".
    Este un aspect important, daca ne gandim ca suportul original al camerei retrovizoare va trebui sa sustina cateva sute de grame in plus, ceea ce la o oglinda lipita de parbriz poate genera niste costuri importante in cazul unui soc (groapa, vibratii, etc.). Sa zicem ca la oglinzile montate in caroserie, de genul cum erau cele de la batrana Dacie (nu ma refer la cele laterale) ar fi o alta treaba, desi si acolo am rezerve...

5. CristiSB

CristiSB șofer

310 g are camera, pana la urma am reusit sa improvizez si am atasat-o de oglinda originala sa vedem cat tine :D

6. adim74

adim74 șofer

Am cumparat si eu acelasi model de camera am o rugaminte, ma poti ajuta sa o setez sa nu se mai aprinda displayul cand este activat senzorul de miscare. Noaptea este cel mai rau ca nu vreau sa sesizeze vreun potential hot ca am camera montata in oglinda. Ieri am cumparat-o si inca ma joc cu setarile ei daca mai aveti vreun sfat ceva legat de camera le primesc cu placere. O zi buna in continuare

7. CristiSB

CristiSB șofer

Salut, ar trebui sa mearga daca setezi backlight off

8. CristiSB

CristiSB șofer

Stimati colegi, am o problema cu chinezaria Dash AT880, am instalat un card de 32 G clasa 10 si nu salveaza toate filmarile (cardul a fost formatat cu camera). Am instalat unul de 16 G clasa 6, salveaza filmarile dar sunt corupte. Pana acum cateva zile am folosit un card de 8G clasa 4 care merge perfect, dar spatiul de stocare este putin si pot filma doar ~ o ora.

Ati mai avut probleme similare cu alte camere? orice solutie este bine-venita

Multumesc

cardurile sunt microSDHC

9. adim74

adim74 șofer

Salut. Daca esti din Bucuresti poate ne intalnim si-ti dau cardul meu sa-l probezi. Eu tot nu am rezolvat-o cu aprinderea displayului, am cautat in meniuri backlight off si nu am gasit aceasta setare.

10. adim74

adim74 șofer

Acum am vazut ca esti din Sibiu :)

11. CristiSB

CristiSB șofer

Poate imi spui ce card folosesti. Al meu cel de 8 G (care functioneaza) este hama clasa 4, cel de 16G hama clasa 6, iar cel de 32G kingston clasa 10. Producatorul recomanda minim clasa 6 din ce am citit pe net, dar se pare ca functioneaza ok cu clasa 4, iar cu 6 si 10 nu vrea

Multumesc

12. zoso

zoso forumist

Ciprian, bring no iuni links here!

13. adim74

adim74 șofer

micro sd : class 10 32 gb kingston

14. CristiSB

CristiSB șofer

ciudat este ca daca inserez cardul de 32 G imi scrie ca poate filma ~7H iar cel de 16G ~ 3,5, deci de recunoscut le recunoaste doar ca nu salveaza pe ele informatia

Share This Page