1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ce camera video sa aleg

Discussion in 'Camere Video' started by CP, 14 January 2013.

1. CP

CP șofer

Salutare tuturor!

Doresc sa ma alatur si eu comunitatii trafictub.ro, din acest motiv imi caut o camera video pentru filmare din masina. Am cautat pe internet si pentru inceput m-as orienta spre una din cele trei camere:

1) http://www.pcgarage.ro/camere-video/pre ... unner-hd1/

2) http://www.pcgarage.ro/camere-video/pre ... unner-300/

3) http://www.pcgarage.ro/camere-video/pre ... 511-black/

Va rog sa-mi recomandati ceva fie din cele trei pe care eu le-am gasit deja, fie altceva cam in acelasi buget.

Multumesc,

CP

2. @CP: Din punctul meu de vedere (daca ar fi sa aleg intre cele trei) as merge pe RoadRunner 511 (filmeaza fullhd si are ecran rabatabil). Dar nu uita ca pe langa camera va trebui sa iti cumperi si un card de memorie (cel putin Class 10). Oricum, decizia finala ramane la tine.

Bafta

3. CP

CP șofer

Cardul de memorie nu e o problema, am deja SanDisk de 32 GB si Lexar Proffesional tot de 32 GB.

Multumesc pentru opinie.

4. @CP: Am inteles. Iti mai recomand (nu ca as fi eu in masura sa fac acest lucru) sa vizualizezi inregistrari pe youtube cu cele trei camere (daca nu aifacut deja acest lucru). Bafta

5. icsulescu

icsulescu șofer

6. Dadi

Dadi șofer

Clar modelul 520 cu GPS. E printre cele mai noi, iar functia GPS e foarte interesanta.

7. xyz

xyz șofer

1onut88, minim class 10 ?!?

exista si mai mult?

8. stai-acolo

stai-acolo șofer

@ics "Si atentie si la tipul cardului (SD/microSD) "

ce bine ar fi fost sa-mi fi zis asta si mie cand mi-am luat camera...

bineinteles ca am cumparat din ala care nu era bun. Dar era mai ieftin

9. xyz

xyz șofer

pe de alta parte, CP, sunt 1001 de topicuri pe aceasta tema, de ce ai deschis altul?

ultimul avand acelasi subiect este:

topic/alegere-camera-video

10. un_terorist

un_terorist șofer

1onut88, minim class 10 ?!?

exista si mai mult?

Exista, da sunt scumpe si nu merita.

11. CP

CP șofer

xyz, scuze pentru deschiderea unui nou topic, e plin internetul si de review-uri si pareri ale utilizatorilor despre toate camerele. Ma interesa o parere referitoare la cele 3 variante pe care le-am gasit eu ca fiind ok pentru inceput.

in functie de raspunsul celor de la Pcgarage (daca in pachet e inclusa ventuza de parbriz si daca aparatul se poate conecta la priza de la bricheta), am sa cumpar probabil asta:

http://www.pcgarage.ro/camere-video/pre ... r-520-gun/

12. un_terorist

un_terorist șofer

camerele auto au ventuza si alimentarea la bricheta, toate

doh

13. CP

CP șofer

"doh".. prietene, ti se pare ca m-am nascut invatat? ti se pare ca am mai cumparat chestii din astea ca sa stiu?

Pur si simplu nu scrie in descriere ca ar contine asa ceva, pe cand la alte produse (de la acelasi magazin) scrie atat ca au ventuze, cat si sunt alimentate la bricheta.

daca asta-i atitudinea ta sa iti ajuti colegii de forum cu "doh", de parca astea's informatii la mintea cocosului, te rog data viitoare sa-mi ocolesti topicurile pe care le deschid. Ca unii sunt mai neinvatati asa si nu au avut posibilitatea sa se nasca cu telefonul mobil in mana....

14. adyorl

adyorl șofer

Pe pagina producatorului spune ca are :

INCLUDED

• Car Video Recorder

• Suction mount

• Car charger

• HDMI cable

• AV cable

• USB cable

• G Mouse

• Quick start guide

• Warranty card

15. adyorl

adyorl șofer

16. CP

CP șofer

Multumesc adyorl, chiar acum a venit si raspunsul de la pcgarage. Nu sunt exact aceleasi lucruri, dar ce e important are.

17. adyorl

adyorl șofer

Nu stiu de ce sunt 2 camere diferite ,una 520 gps si alta 520 simplu dar specificatiile la continutul pachetului sunt la fel.

Astept pareri dupa achizitie.

18. icsulescu

icsulescu șofer

@adyorl una are GPS, cealalta nu. Citeste cu atentie specificatiile si ai sa descoperi lipsa din enumerare la cea fara GPS:

> GPS + Google maps: easy to track driving route and speed

La Tech Specs ai sa vezi la cea fara GPS:

Miscellaneous

External Color Gun Color

Included Accessories Mounting Hardware

Package Type Retail

iar la cea cu GPS

Miscellaneous

External Color Gray

Supported Satellite Navigation System GPS

Included Accessories Carrying Case

Car Charger

...

Fotografiile si datele generale par aceleasi pentru ambele camere, dar cu siguranta doar una vine cu modul GPS, probabil la cealalta e optional.

De aia mai sus eu i-am recomadat lui @CP sa sune sa intrebe. Din imaginile prezentate rezulta ca are GPS, dar e mai bine sa intrebe (in descrierea camerei pe PC Garage->"Suporta navigatie GPS " lucru care trebuie lamurit deoarece "suporta" nu e acelasi lucru cu "include" modul GPS). Oricum stiu ca legea iti permite sa returnezi produsul achizitionat prin mijloace electronice in termen de 10 zile.

19. adyorl

adyorl șofer

@ics

Multumesc pentru detaliile date ,stiam ca sunt 2 camere dar m-am exprimat gresit in postarea de mai sus am vrut sa spun ca la ambele sunt incluse aceleasi chestii, cu toate ca sunt 2 camere diferite.

20. foxx

foxx șofer

RR 520 gun color ,suporta receptor GPS extern , nu se regaseste in pachetul de vanzare , poate fi procurat ulterior si se ataseaz intr-o mufa dedicata a camerei video , foto aici :

http://imgur.com/a/yKs7j#0

Share This Page