1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ce camera video sa aleg

Discussion in 'Camere Video' started by CP, 14 January 2013.

1. besi

besi șofer

salut

care ti-ai comandat-o pana la urma?

La mine trebuie sa imi vina RR 300-le ca nu vreau sa dau mai multi bani pe camere.

Ma intreb in legatura cu sistemul de prindere cat de stabil e pe drumurile noastre?

http://allo.ua/videoregistratory/presti ... ?tab=media

Sanatate

2. Dadi

Dadi șofer

@Sebi

Nu este acelasi sistem de prindere ca cel de pe site-ul pe care l-ai pus tu. Ala de la rusi este fix.

Cel putin asta pe care l-am primit eu, se poate roti stanga-dreapta, daca observi ceva in zonele unde unghiul camerei nu ajunge si este o idee mai lung.

Vezi filmuletele lui "Iuda" ca sa vezi cat e de stabil. La mine cand e ok, cand tremura tare. Nu sunt sigur ca e de la suport, deci pana nu elimin toate posibilitatile, nu pot spune nimic despre el.

3. Eu l-am dat complet jos ultima data in noiembrie. De atunci am lasat mereu sistemul de prindere fixat si am luat doar camera. Dupa parerea mea e destul de ok daca a stat deja cam 2 luni fara probleme. In ceea ce priveste stabilitatea imaginii, nu pot sa am pretentii prea mari cand merg pe un drum "arat cum se cuvine" prin contributia mult pomenitilor (nu de bine) nostri primari - cum se hurduca masina, asa se misca si imaginea, suportul de camera fiind fix.

In rest sunt multumit de ea, tinand cont de raportul pret/calitate.

4. Dadi

Dadi șofer

@Sacaz: "suportul de camera fiind fix."

Adica ai acelasi suport ca cel de pe site-ul rusesc pus de "Sebi"?!

"Iuda", tu cel fel de suport ai?

Rog sa reveniti cu niste raspunsuri la intrebarile mele, ca poate problema tremuratului la mine nu e de la camera, ci de la suportul diferit.

Am incercat sa caut fotografii cu suportul acestei camere. Pe majoritatea site-urilor nu arata poze si cu suportul, dar pe cele pe care arata, am vazut doar suport fix, nu ca al meu.

5. @Dadi

Suportul este exact cel din imagini. Mai pun inca un link catre Evomag, de unde am luat eu camera (in octombrie, cand a fost la promotie cu 249 RON): http://www.evomag.ro/galerie.php?produs_id=89512. Continutul pachetului (si cutia camerei era sigilata) a fost fix cel din imagini - ventuza cu suctiune, suport fix cu 2 butoane pentru reglaj stanga-dreapta si inainte-inapoi.

Din cate am vazut eu (am cautat pe cateva site-uri de afara inainte de a cumpara), acesta este suportul producatorului pentru acest model.

6. besi

besi șofer

Mi-a sosit si mie camera RR 300, am luat-o de la pc garage. (220 ron) Nu am vazut ca are card microsd si eu am carduri sd . Are cineva un card in plus si face schimb cu SD?

Legat de suport, mie mi se pare ok, stabil, urmeaza sa fac un test. Am facut ceva poze

https://plus.google.com/photos/11460632 ... evCg4zT2QE

7. freddy

freddy șofer

8. ionut.catalin

ionut.catalin șofer

da sunt de incredere,am prieteni care au cumparat diverse de la ei .

9. CP

CP șofer

10. adyorl

adyorl șofer

11. liberlamare

liberlamare șofer

eu intre

prestigio 520 si 511 oscilez

la 520 ma atrage modulul GPS

511 pare mai dotata

12. Dadi

Dadi șofer

@liberlamare

Cu ce este 511 mai dotata?

13. liberlamare

liberlamare șofer

acumulator mai mare - as prefera sa folosesc camera fara alimentare la auto, atat cat se poate

ecran mai mare - mai putin relevant pentru mine

in rest par la fel din punct de vedere al hardului.

14. liberlamare

liberlamare șofer

la emag 520-ul este fara modulul GPS 499 ron

am intrebat si iaca raspunsul

Buna ziua,

Referitor la intrebarea dumneavoastra va comunicam ca produsul mentionat nu include modul GPS. Pachetul produsului include urmatoarele accesorii:

• suport auto

• incarcator auto

• cablu AV

• cablu USB

• manual

• garantie

O zi buna!

15. Cred ca tovarasii rusi folosesc camere de aici: http://www.streetstorm.ru/

Unele filmeaza destul de bine. Poate trimit si in Romania.

16. Kotlin1997

Kotlin1997 șofer

17. Gelug

Gelug șofer

Azi in oferta la lidl e o camera de 220 de lei. Am luat-o si am pus-o in functiune fara sa-i fac vreo setare.

Cam asa filmeaza la 1080p. O sa fac test si pe intuneric. IMG_9075.JPG IMG_9076.JPG IMG_9077.JPG IMG_9078.JPG IMG_9079.JPG IMG_9080.JPG IMG_9081.JPG

Attached Files:

18. Bestia

Bestia șofer

Pare in ordine, oare se gaseste si in Cluj in reteaua Lidl?
    Ar fi cazul sa imi iau si eu o camera :).
    Ce contine pachetul, cum e suportul?

19. Gelug

Gelug șofer

20. Bestia

Bestia șofer

Da, am batut deja 4 magazine Lidl in Cluj, din 5 de care stiu eu cel putin :) si am gasit.
    Acuma o pregatesc sa o pun in functiune :)
    Daca mai cauta cineva in Cluj, "am lasat" 2 bucati in Lidl de langa Leroy, in Marasti.

Share This Page