1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Din nou accidente

Discussion in 'Accidente' started by icsulescu, 16 June 2011.

1. RebounD11

RebounD11 șofer activ

2. florin

florin șofer

eu nu o sa fiu niciodata de acord sa incadrezi in acelasi fel unul care loveste pe trecere cu 10km/h un pieton care alearga din spatele unui autoturism parcat neregulamentar si un cretin care loveste un om, cand depaseste cu mult viteza neregulamentara, cand e baut, etc.

3. RebounD11

RebounD11 șofer activ

Pai nu e neaparat incadrat la fel... unul are circumstante agravante. Pedepsele in teorie sunt altele, dar de principiu fapta e aceeasi: omor/vatamare din culpa.

4. RebounD11

RebounD11 șofer activ

5. florin

florin șofer

probabil a virat stanga accelerand cand a vazut o fereastra in traficul de pe drumul prioritar si a lovit pietonul... urat

6. zoso

zoso forumist

7. RebounD11

RebounD11 șofer activ

8. RebounD11

RebounD11 șofer activ

9. RebounD11

RebounD11 șofer activ

10. Uite acum era cazul de o ridicare. Dar totusi.. cum sa o lasi chiar asa?

11. florin

florin șofer

12. BQGD@N

BQGD@N șofer

13. RebounD11

RebounD11 șofer activ

14. FerraryTm

FerraryTm șofer

Ce praf e Opelul.

15. RebounD11

RebounD11 șofer activ

16. gamaraan

gamaraan șofer

Opelul e praf pentru ca a lovit aproape direct in roata Mercedes-ului. Daunele la Mercedes, desi ne-aparente, probabil sunt la fel de mari. Dupa un accident similar in care si eu am fost lovit in roata (unde recunosc ca am fost vinovat, am mai postat odata despre el, singura scuza a mea este ca efectiv nu am vazut cealalta masina) reparatia la masina mea a costat 9000 € (a trebuit schimbat tot, de la caseta de directie pana la janta, plus aripa/far/usa stanga). E drept ca in cazul meu reparatiile au fost facute pe CASCO, in Germania. Probabil la noi multe piese ar fi fost lasate pe masina, cu zicala "lasa-le ca sunt bune".

17. RebounD11

RebounD11 șofer activ

18. RebounD11

RebounD11 șofer activ

Share This Page