1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmare

Discussion in 'Discuții generale' started by anukoi, 25 May 2017.

1. anukoi

anukoi șofer

Salutare!
    As avea nevoie de o filmare pe care sa se vada viteza masinii (cam pe la 70-80 km/h) si marcajul despartitor dintre sensuri/benzi. Imi trebuie pentru a o depune la un dosar deschis impotriva CJ Mures pentru o situatie in care mi-am distrus jantele pe partea dreapta, intr-o groapa, nesemnalizata. Din pacate nu am posibilitatea sa inregistrez viteza pe camera, asa ca as avea nevoie de aceasta filmare pentru a o prezenta instantei in vederea aproximarii vitezei de deplasare. Cam 30-40 secunde de filmare ar fi suficient.
    Multumesc!

2. T.C.

T.C. Conducător auto

Fac eu astăzi spre Feleacu.
    Să-mi dai un mail să -mi amintești să iau cardul te rog.

anukoi likes this.
  3. T.C.

T.C. Conducător auto

4. icsulescu

icsulescu șofer

Viteza se poate stabili în funcție de distanța dintre repere fixe (marcaje, stâlpi, elementele unui gard etc.)

anukoi likes this.
  5. anukoi

anukoi șofer

@T.C. Multumesc mult! Sper sa fie de ajuns. :)
    O chestie ciudata: desi mesajele tale apar scrise ieri, adica 28.05, desi eu am mai aruncat cate un ochi pe forum, cel putin ieri dupa amiaza nu am vazut nimic. Se poate sa fi ramas in moderare asa mult?
    @icsulescu Asa am zis si eu, dar avocatul e de parere ca e mai usor daca se vede pe filmare, altfel ar fi trebuit ceruta o expertiza, care dureaza. Daca cei de la CJ Mures vor dori sa ceara asa ceva, asta e, eu incerc varianta cu filmarile.

6. anukoi

anukoi șofer

Prima tura, la Judecatoria Cluj-Napoca, am castigat-o. Sa vedem daca vor depune apel in 30 de zile.
    Multumesc pentru ajutor!

T.C. likes this.
  7. T.C.

T.C. Conducător auto

Mesajele mele nu se moderează. :).
    Nu știu de ce nu ți-au apărut.

Felicitări pentru demers și rezultat.

8. anukoi

anukoi șofer

Am câștigat și apelul, anul trecut. Dar mai durează până când voi primii și banii, deoarece instituțiile publice plătesc atunci când vor ele. Probabil o să fie nevoie și de executor judecătoresc.

9. verdenpom

verdenpom șofer

Nici nu stiu de ce astepti dupa stat. El nu plateste pana nu ii vine executorul. Eu am castigat un proces si am imputernicit un executor sa imi ridice sentinta(am fost sa o ridic dupa 2 luni si inca nu era redactata...) si sa o puna in executare

Share This Page