1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Powerucc Panorama S

Discussion in 'Camere Video' started by deliquent, 25 March 2014.

1. deliquent

deliquent șofer

Tocmai a sosit comanda mea de la Koreeni. Am facut comanda pe 17.03.14 pe ebay si azi am ridicat-o. Am luat varianta cu modul GPS si am testat-o, e mai mult decat ok, am testat pe ploaie. Astept sa vad testul de noapte si cum se descurca senzorul Sony Exmor de 2MP :D

Pentru info: http://dashcamtalk.com/powerucc-panoramaii/ cu specificatia ca S-ul nu are mari schimbari fata de II.

Am achitat echivalentul a 721Lei, nu a mai necesitat vama sau alte taxe (spre norocul meu). Vine cu mount fix, mount cu ventuza, incarcator de masina (12V) destul de lung, cat si un cititor de carduri SHDC.

2. Sa te tina cat mai mult. Pe YT am vazut o gramada de filmari foarte bune cu ea. (zi si noapte) Asteptam filmarile tale sa avem ce compara. :)

3. deliquent

deliquent șofer

Pana o sa pot pune si cateva filmari, o sa scriu ceea ce am considerat eu ca fiind pro sau/si contra, neluand in considerare calitatea filmarilor, atata timp cat nu am reusit sa le adaug:

PRO:
    -cablu f lung de alimentare
    -GPS, astfel poti urmari traseul pe o harta si poti vedea viteza cu care ai rulat pe oricare din portiuni
    -a sosit intr-o singura saptamana, fara sa platesc TVA sau Vama
    -se conecteaza foarte repede la GPS
    -nu se incalzeste precum fosta Innovv C1
    -finisaje de calitate
    -vine cu card reader SHDC
    -producatorul aduce imbunatatiri de firmware, cat si userul niko (aftermarket), in functie de cerintele userilor
    -desi am comandat versiunea II, am primit versiunea S, ultima lansata
    -dimensiuni rezonabile

CONTRA:
    -mount/dismount un pic cam greoi, daca vrei sa lasi doar ventuza in geam
    -nu are baterie/acumulator incorporat(a)

4. Dadi

Dadi șofer

Lasa vorba multa pentru ca aceasta camera exista pe forumul trafictube de dinainte sa existe pe dashcamtalk :p .
    Pune si tu niste filmari.
    Mai baga la "Pro" faptul ca accepta card mai mare de 32 GB si ca nu are baterie. De asta rezista la temperaturi extreme, in timp ce celelalte cu baterii vor ceda cu timpul... bateria va ceda.
    Pentru asta aveai posibilitatea sa-ti iei si un dispozitiv special pt. curent continuu... si nici nu era scump. Este dat chiar de cei care vand Powerucc.

5. deliquent

deliquent șofer

6. deliquent

deliquent șofer

7. Dadi

Dadi șofer

Arata tare bine filmarea de noapte. Sa inteleg ca au bagat din nou firmware-ul vechi? Fundalul ala violet era la ala vechi.
    Dar e mult mai bun ala vechi, si nu e doar parerea mea. Firmware-ul nou elimina violetul ala, dar se pierd multe detalii.
    Si cum ziceam si mai demult, degeaba se vede un negru superb :lol: , daca nu se vede nimic sau mai putin.

8. deliquent

deliquent șofer

E un firmware custom, facut de niko, d-aia s-a pastrat fundalul ala si e muuuult mai ok decat sa fie negru. E cu bitrate 15MB.

9. trafic_tuber

trafic_tuber șofer

@deliquent E modelul pentru piata internationala sau pentru piata lor? (cu inel metalic in jurul lentilei sau fara).
    Si, da-ne si un link de unde ai luat-o. :D

10. deliquent

deliquent șofer

Salut,

Pentru inceput ar fi de zis ca am facut comanda la Panorama II si nu S, iar dupa ce am citit intre timp pe dashtalk forum am observat ca exista si S si m-am cam suparat pe faptul ca nu era si in comanda de la eBay. Cu toate acestea, mare a fost surpiza sa primesc Panorama II S, dar din pacate, nu este cea cu inelul de metal, cel mai probabil pentru ca abia aparuse modelul, insa filmeaza foarte bine si fara CPL fileter.

Ca si idee, daca vreti sa cumparati http://www.ebay.com/itm/181244084845, a venit cam in 2 saptamani, fara taxe vamale, si, desi mi-au trimis in alt oficiu postal si mi-a fost teama ca e cu vama+tva, insa nu am mai platit nimic in plus.

Ca sa vedeti un mic sample pentru cele cu metal ring: https://www.dropbox.com/sh/wb4ssqxm50mmtfe/nPiozHVrHg#lh:null-Video Apr 23, 3 59 05 PM.mov

Toate cele bune,
    Deliquent

11. Dadi

Dadi șofer

Esti multumit de camera? Cum se prezinta? Ai avut probleme cu ea? Si zi-mi te rog ce firmware aveai la sample-urile de mai sus.
    v1.12.04?

Share This Page