1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Prestigio Roadrunner 545 - Card SD

Discussion in 'Camere Video' started by Dr.Radu, 5 February 2016.

1. Dr.Radu

Dr.Radu șofer

Salut! Am o mica problema sau nedumerire legata de aceasta camera. Pana curand aveam in camera un card SD de 16 GB, care functiona perfect, fara probleme. Recent am achizitionar acelasi tip de card (Kingston clasa 10), doar ca e de 64 GB. Problema cu acest card, apare in momentul in care spatiul se ocupa in totalitate, iar cand ar trebui sa se rescrie fisierele neprotejate, camera pur si simplu se blocheaza. Nu mai raspunde la nicio comanda. Trebuie s-o scot din priza si s-o las pana se epuizeaza bateria. Am revenit la cardul de 16 GB sa vad daca face aceeasi figura, dar cu aceasta functioneaza fara probleme. S-a lovit cineva de aceasta situatie? Sau chiar nu suporta camera un card de 64 GB? Desi pe ambalaj sau in manual nu este specificat acest lucru... Multumesc anticipat.

2. Ciprian A

Ciprian A șofer

nu cred ca suporta cardul de 64 nu am gasit la specificatii. daca nu ai facut-o reseteaza camera si formateaza cardul. daca ai posibilitatea imprumuta unul de 32 si probeaza-l.

3. bonygy

bonygy șofer

Ia cauta in manualul camerei... care este maximul de Gb acceptati si ce formatare?
    Mai mult, se intampla chiar daca accepta carduri de 64, nu toate sa fie compatibile...

4. Dr.Radu

Dr.Radu șofer

Ei fir-ar sa fie ca am gasit pe ULTIMA fila a manualului (max 32 GB). Mea culpa! Dar... nici pe ambalaj nu scrie, nici in manual unde scrie unde sa introduci cardul de memorie... Doar pe ultima fila, pe la ultimele informatii... Noroc ca m-a ambitionat bonygy, ca altfel ramaneam cu nedumerirea. Multumesc... chiar daca m-am facut putin de rusine :D

5. bonygy

bonygy șofer

Nu e nici o rusine... si eu am luat teapa cu cardurile de 64... mai ales ca in manualul camerelor mele chiar scrie ca sunt acceptate... Marcus3, Sony HDR AS15 si Mini0805

Share This Page