1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sj 4000

Discussion in 'Camere Video' started by steffan, 13 January 2014.

1. steffan

steffan șofer

2. blackblack13

blackblack13 șofer

Salutare.

Azi o sa dau comanda pe foxoffer.

Din ce m-am uitat pe net sistemul de prindere e asemanator cu cel al gopro-ului. Astfel, o sa imi comand si cateva accesorii pe dx.

O sa va tin la curent :)

3. BoxeR

BoxeR șofer

Salutare.

Eu astept sa imi vina camera cam pe luni, marti. Cand o primesc am sa revin cu detalii. Sfatul meu e sa va achizitionati in acelasi timp si un suport de parbriz si un incarcator de masina pe USB.(nu vine la pachet cu aceste accesorii, eu am vb cu cel de la care am luat camera sa imi trimita si aceste accesorii dar nu prea cred ca le voi primii.) Asa ca eu mi-am dat comanda si de o ventuza care la 2.5$ este incredibila. E gen Fancier WT-080C.

Link ventuza:
    http://www.ebay.com/itm/400521643444?ss ... 1439.l2649
    Transport: 3 saptamani.

4. blackblack13

blackblack13 șofer

Salut @BoxeR

De unde ai luat camera, tot foxoffer?

5. BoxeR

BoxeR șofer

6. blackblack13

blackblack13 șofer

A mea tocmai ce a venit :D.

Comanda data pe 4 martie - ridicata astazi de la posta (2 saptamani) - not bad at all.

Nu a trebuit sa platesc nimic in plus la posta, pe cutie valoarea camerei era ~ 30 $.

Voi reveni in scurt timp si cu cateva sample-uri.

Iata si primul test:

https://www.youtube.com/watch?v=7bFNX7phrc0

Primele impresii:
    1 - Mi se vad toate zgarieturile aflate pe parbriz
    2 - Am filmat cu un card clasa 4, spre surprinderea mea nu a sacadat.
    3 - Nivel maricel de zgomot in unele locuri foarte intunecate (dar e 100$ totusi)
    4 - Ce parbriz zgariat am :|

7. BoxeR

BoxeR șofer

Salut. Ati intampinat probleme la sonor cand incarcati camera si filmati in acelasi timp? Mie mi se aude un zgomot foarte mare si cand o incarc la masina si cand o incarc acasa cu incarcatorul venit in pachet.

8. blackblack13

blackblack13 șofer

@BoxeR, nu am intampinat problema asta. Sa o tin la priza la 220 si sa filmez nu am incercat dar la bricheta masinii am incarcat in timpce filmam.

9. BoxeR

BoxeR șofer

Poti sa imi spui cati mAh are incarcatorul auto? eu am unu care nu scrie pe el...da cred ca are 1000mA, si incarcatoru de perete venit cu camera tot de 1000mA e. Ma gandesc ca o fi din cauza mA...

10. blackblack13

blackblack13 șofer

Cel de masina (scrie pe el 1000 mA), ma indoiesc ca atat scoate deoarece e luat de la un magazin de colt de strada, si folosit pentru a incarca telefonul.

Incearca sa conectezi camera la portul USB al pc-ului. Daca ai o unitate centrala ar fi ok pentru ca ai putea sa conectezi cat timp PC-ul este inchis. Daca este deschis pe camera vor aparea cele 2 optiuni (Storage si PC Camera). Stiu ca daca unitatea centrala este inchisa, porturile USB inca mai primesc curent, iar valoarea aceea sigur e mai mica decat 1000 mA.

11. verdenpom

verdenpom șofer

Faza cu sunetul am patit-o si eu, asa ca am trecut pe un incarcator auto mai puternic, mai exact cel de la kodak.
    Atentie la mufa de alimentare, foarte sensibila si se rupe rapid de pe placa si nu folositi 3M pe parbriz(la 16 grade s-a desprins).

12. ms_ervin

ms_ervin șofer

Buna seara!

am primit si eu camera astazi, dar am o singur nedumerire.
    In timp ce filmeaza daca am un eveniment ce buton ar trebui sa apas pentru ca fisierul sa fie salvat si blocat impotriva rescrierii?

Multumesc!

13. BoxeR

BoxeR șofer

@verdenpom cati mA are incarcatoru ala?
    @ms_ervin nu cred ca exista aceea optiune..:) si eu am cautat dar nu am gasit

14. ms_ervin

ms_ervin șofer

@BoxeR este destul de incomod fara aceea optiune... oare o sa o implementeze prin update firmware?
    Iar legat de incarcatorul auto, l-am incercat la telefon S3, cu un program android imi indica 466mAh ca ar incarca... o sa il incerc si pe cel de 220v. Eu la telefon folosesc incarcator HTC cu cablu si imi indica 1000mAh alimentat la 220v.

15. BoxeR

BoxeR șofer

Ok, mersi. Am sa caut un incarcator auto de vreo 500 mA si am sa vad cum se comporta..

16. ms_ervin

ms_ervin șofer

17. blackblack13

blackblack13 șofer

Mersi @ms_ervin pentru postare.
    Am facut update-ul. Chinezaria merge in continuare :D

18. ms_ervin

ms_ervin șofer

Folosesc camera de vreo 1 sapt si parca in partea din stanga a filmarii nu are focalizarea buna... posibil de la pozitia ei fata de parbriz? Sau de la cei 170grd? In partea central si dreapta se poate citii lejer orice scris sau nr. de inmatriculare... o sa incerc repozitionarea camerei.(este montata sus pe centru imediat mai jos sub oglinda retrovizioare)
    Voi unde o aveti amplasata?

19. BoxeR

BoxeR șofer

@ms_ervin, este din cauza unghiului...eu am mai folosito si in cateva evenimente de tip airsoft si in laterale nu prea focuseaza bine, dar se intelege.

20. blackblack13

blackblack13 șofer

Si la mine in parti imaginea nu e foarte clara, dar asta e de la unghiul ala enorm care distorsioneaza destul de mult imaginea in lateral.

La voi cum e cu focalizarea, nu focalizeaza mai mult parbrizul (mai ales noaptea cand sunt lumini ce bat direct spre camera?)

Share This Page