1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vosonic V737w 720p

Discussion in 'Camere Video' started by Cu.pluta.sunt.dus, 12 November 2011.

1. icsulescu

icsulescu șofer

Dupa ultimul update de firmware mi s-a intamplat ca in modul play al camerei sa nu-mi citeasca fisierele scrise, desi pe calculator erau vizibile (sa nu pot vedea fisierele inregistrate pe camera).

A mai patit cineva?

L.E. Se pare ca problema e cauzata de fapt de Eagle Viewer 1.0.3.0 un player recomandat de producator pt deschiderea fisierelor, dar care mie nu-mi merge si care se pare ca duce la alterarea fisierelor care pot fi citite pe calc, dar nu si pe camera.

2. icsulescu

icsulescu șofer

Din nou au un alt firmware cei de la Vosonic

http://www.flexmedia.com.tw/index.php/e ... ad/v737-fw

Versiunea 2.0.1

Firmware V2.0.1

1. Add auto shutdown mechanism, only when recorder runs on battery, and no microSD card is inserted, the recorder will automatically switches off itself after 30 seconds.

3. stai-acolo

stai-acolo șofer

Vosonic in conditii de ceata.

Suprizator de bine.

4. Anonymous

Anonymous Guest

pe la 1:20 imi place cum se vad farurile pe faza lunga.

asadar, laser ai, cătare ai la emblema de mercedes, doar niste trasoare lansate de undeva din masca mai lipsesc.

5. adyorl

adyorl șofer

A mai cumparat cineva mai de curand aceasta camera, sunt si eu interesat cum se procedeaza sau daca este cineva care se ocupa cu comenzile astea mai ciudate si de durata .Daca ma poate ajuta cineva ,nu am paypal, alta modalitate?

6. icsulescu

icsulescu șofer

7. stai-acolo

stai-acolo șofer

2. Add “Flexmedia” logo into recorded video

asta poti sa-l setezi daca da sau ba? sau n-ai facut update?

nu cred ca vreau vreun logo in video, dar treaba cu volumul e interesanta. doar sa nu fie nivelul 5 ce-i acum maxim, ca tot degeaba.

8. icsulescu

icsulescu șofer

Cam asa arata acum logo-ul:

Sonorul eu oricum il tin la prima treapta ca sa nu distorsioneze.

9. stai-acolo

stai-acolo șofer

Vreo idee unde gasesc ventuza care sa mearga pe vosonic? am cautat pe dealextreme si mai un dinasta cu chinezarii, dar n-am gasit nimic care sa aiba prinderea ca la camera.

10. icsulescu

icsulescu șofer

11. stai-acolo

stai-acolo șofer

Nu s-a stricat, am pierdut-o.

Am gasit in alta parte pana la urma, exact ca originalul:

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 01050.html

Si mai la urma, mi-am gasit ventuza dupa vreo 3 ore de cautari cu ajutorul catelului meu de vanatoare, care ma tot incurca si-mi aducea alte lucruri , dar sa fie linkul aici, cine stie cand mai avem nevoie de el.

12. icsulescu

icsulescu șofer

13. Reply To: Vosonic V737w 720p

Nu inteleg de ce recomandati camera asta in continuare. Sa dai 200 de dolari si sa filmeze asa, e prostie. Parca e o diferenta intre filmarea facuta de un utilizator trafictube http://www.youtube.com/watch?v=CiYLa5yLGKo si cea prezentata de ei http://www.youtube.com/watch?v=oloql5zfek4. Doar eu observ?
    Daca recomandati camere, macar sa merite. O sa pun si eu filmare cu camere mea ieftina si buna, care filmeaza asemanator ca asta pe timp de noapte.

14. icsulescu

icsulescu șofer

Reply To: Vosonic V737w 720p

@blu3manx numai sa nu ne spui de unde ai cumparat-o

15. Dadi

Dadi șofer

@blu3manx

Al naibii, din toate clipurile lui "stai-acolo" l-ai gasit fix pe ala in care se juca cu setarie, camera fiind abia cumparata.
    Apoi, reusesti sa intelegi diferentele dintre o zona puternic iluminata cum sunt strazile de la chinezi (sau ce or fi aia) si cele de pe la noi?

Chiar si asa, Vosonic ramane una dintre cele mai bune camere, mai ales pe timp de noapte. Abia astept sa vad filmarile tale de noapte cu camera aia ieftina si buna :)) , dar tare mi-e ca ai niste probleme de perceptie la ochi :) .

16. Ameriknu

Ameriknu șofer

Nu va asteptati la un raspuns din partea lui. Nu e prima oara cand apare pe forum, tranteste o gogoasa d-asta si dispare o saptamana. :)

17. AGENTUL

AGENTUL șofer

Azi am updatat camera mea VOSONIC V737W cu un fw: V737-V2.1.3 jun 13 2013
    Ce e putin ciudat este sensorul G care ramine G 0,00 si nu ca pe vechiul fw mai arata niste cifre,imi poate spune cineva care este cauza?

18. icsulescu

icsulescu șofer

Poate l-ai (s-a) dezactivat.

19. AGENTUL

AGENTUL șofer

Nu cred ca l am dezactivat,dami ceva detalii cum as putea sa l reactivez
    Firmware ul e 2.1.3 cel mai nou momentan
    Sau sfatuieste ma ce firmware m ar avantaja

20. icsulescu

icsulescu șofer

Din cate vad au aparut ceva setari legate de acest lucru. Ai niste optiuni noi in meniu.

Model: V737/737W
    Release Notes:
    Firmware V2.1.3 – May 10 2013
    1. Fix date/time adjust method
    2. Add timestamp option:
    A. Model name with date/time and G-sensor value
    B. Date/time and G-sensor value only
    C. None

Din pacate eu nu mai am Vosonic, deci nu te pot ajuta. Verifica setarile.

Share This Page