previous post: ford KAre se dezmemebreaza next post: Intoarceri

Titi Aur aduce în România primul Centru Mobil de Conducere Defensivă

VN:F [1.9.13_1145]
87 voturi pozitive :: 6 negative

S-a lansat astăzi împreună cu această carte pe care o recomand oricărui conducător auto indiferent de experiența acestuia.

Detalii în film.

Găsiți aici comunicatul de presă.

Titi Aur aduce în România primul Centru Mobil de Conducere Defensivă, 87% based on 93 ratings

13 comentarii

  1. pinguinu nuclear

    “În curbă nu se pune frănă.
    De ce?
    Păi că nu-i bine.”
    asta-i tare!

  2. Imi place ce mesaj transmite / ce face pe linia asta a prevenirii accidentelor, a conducerii defensive. L-am vazut (cu centrul lui) pe la emisiunea lui Andi (apropo.tv), am vazut si un spot cu mesaj similar.

    Bravo lui, poate intelegem ca pe strada nu are ce sa caute competitia (mai ales cand sfaturile vin de la cineva care chiar se stie cu volanul), pentru “cine-o are mai mare” s-au inventat raliurile.

    Referitor la carte, era cazul sa apara ceva mai nou/modern, din cea veche, a lui Petre Cristea (culmea tot un mare pilot, tot cu acelasi mesaj: conducerea defensiva) multi, in loc sa citeasca esenta/printre randuri, se luau de chestiile ce nu mai erau valabile in ziua de azi (au fost si pe aici ceva discutii).

    Abia astept sa o citesc.

    P.S. Minus. Nu te-ai gandit sa iei si tu 5-10 buc cu autograf pt. trafictube, a? (minus e ca nu ai luat una cu autograf pt. carco)

  3. AragazCuBuleDeAer

    Probabil ca Titi a dat un raspuns evaziv tocmai sa va faca curiosi.
    Pe scurt nu se franeaza din cauza ca se redistribuie greutatea masinii in zonele unde nu este nevoie(pe fata), astfel se dezechilibreaza masina si poti iesi in decor.
    Laudabila initiativa da a aduce un “centru mobil “, felicitari celor care au gandit acest proiect.

  4. Titi Aur sta in acelasi cartier cu mine:) si nu glumesc

  5. @dragosss si seara bagati o liniuta? Sa nu-mi zici ca asta din film esti tu!

  6. @carco TU nu vezi ca acolo Titi Aur Face dreapta fara sa semnalizeze. Ala e film de pus pe trafictube si injurat taranul ca nu stie cu maneta :D

  7. @carco de abia il vad pe acasa,nu prea am cand sa fac liniuta cu el.

  8. asa a facut??? pai ia sa-l punem pe trafictube sa-l judecam.
    rusine nea titi!

    Am vazut cateva comentarii, dar na, fiecare cum il duce capul.

  9. Am fost sambata la acest curs . Foarte folositor , il recomand tuturor.

  10. Pot sa-ti folosesc nicku’ pe post de raspuns, mai ma si oftici!

    Am inteles ca la ce a fost razvan nu s-au dat autografe, cartea a fost “pe langa”.

    P.S. vezi ca poza aia e privata (sau asa sunt toate pe facebuci?), a trebuit sa fac rost de o parola sa o vad :)

  11. Na , daca n-ai facebuci aici : http://img846.imageshack.us/img846/3039/autocontrol.jpg .
    Am castigat-o la un concurs :P

  12. Am participat și eu la mai multe cursuri, sunt foarte interesante, ai ce învăța.
    Majoritatea se derulau în felul următor: Teorie 1-2 ore, practica pe circuit 2-3 ore și 30min testul final, în trafic.

    Primești reduceri destul de mari la asigurări dacă le aduci diploma primită la absolvirea cursurilor. (Pentru mine reducerea a fost de 250€/an)

Lasa un comentariu

Abonează-te la comentarii.
Poți să te abonezi la comentarii fără să comentezi aici .