previous post: Gopro HD Hero vs chinezărie HD cu night vision next post: La cap de pod

Un meltean din Dâmboviţa

VN:F [1.9.13_1145]
103 voturi pozitive :: 9 negative

A tăiat 3 benzi noaptea, nu l-a văzut nimeni, se uita mirat când i-am zis că aş vrea să il bag înapoi pe unde a ieşit.

Un meltean din Dâmboviţa, 84% based on 112 ratings

18 comentarii

  1. “Erai in unghi mort” … :) ) glumesc, probabil unii soferi folosesc oglinzile sa se aranjeze in ele, altfel nu-mi explic cat de greu este sa te uiti in ele.

  2. Exact faza asta am patit-o si eu ieri intr-un sens. Merita batuti astia.

  3. Multi soferi nu prea stiu cum se circula intr-un sens giratoriu.

    +1

  4. Am patit de atatea ori incat sunt mereu pe faza cand intru in sens (sau se curbeaza benzile) impreuna cu alta masina pe langa mine. E lene mare sa urmezi o linie intrerupta/continua…

  5. nu e vorba de nicio neasigurare sau nestiinta. se vede clar ca a facut anume

  6. pai nu iti era clar,fiind de DB,la ei pe ulite nu sunt marcate benzile,iar daca mergi in acelasi sens cu el,nu e bai ca iti taie putin fata…stima +

  7. La Dâmboviţa aşa se iau sensurile giratorii.

  8. O fi urmat cursul Dambovitei(a raului)…Astia-s pericol public…. Putea macar sa schiteze un ”scuza-ma”…

  9. frumos accentul :) )

  10. cam mare viteza prin oras sau mi se pare mie?
    oricum ala poate sa-si doneze permisul la gunoi.

  11. wtf ce viteza avea ala la sec 6 !!! … si melteanu cred si eu ca a facut anume ! , sau poate era un pensionar care isi uitase dioptriile acasa:)

  12. Fapt cunoscut ca in sud capatana e confundata cu curu’. Bine ca am pus si capitala in sud.

  13. Ba Zoso, mai exerseaza cu injuraturile, parearea mea este ca ar putea sa-ti iasa mai bine, mai ales ca de fooarte multe ori cei pe care-i injuri is in halul asta de tolomaci.

  14. Asta e moda in jumate de Europa, am patit de multe ori, a devenit lege , nu intru in rotunda cu alti fara sa ma uit la ei…aproape nu e rotunda sa nu ies fara sa injur unul din asta.
    Problema e ca la mine s au pus astia pe facut rotunde la toate intersectiile, deci se agraveaza fenomenul +

  15. In olanda au pus borduri intre sensurile din giratorii. Nu intri in sens pe banda pe care trebuie – FAIL – il mai faci odata. Nu-ti pastrezi banda in sens – FAIL – belesti jante, spoilere, esapamente si cu ce mai dai in bordura pe dedesupt.

    Probabil ei si-au dat seama inaintea altora ca e mai greu sa lupti impotriva invaziei de cocleti de sosea, taietori de benzi, nesemnazalici si alte specii de animale cu cabina.

  16. sa vedeti la Brasov cum e in sensurile giratori si nu sint putine deloc. uni se opresc cind ajung in sens si acorda prioritate de dreapta.sa mori nu alta.

  17. m-am speriat, am crezut ca m-ai prins :) )

  18. a facut scoala de soferi in nfs mah ce stii tu :) ))…ar trebui puse niste tepi in loc de dungi albe in rotunda

Lasa un comentariu

Abonează-te la comentarii.
Poți să te abonezi la comentarii fără să comentezi aici .