previous post: Locație radar: A2 next post: Un alt obicei de Constanța

Ziceați că sunt calm la volan?

VN:F [1.9.13_1145]
141 voturi pozitive :: 28 negative

Îmi cer scuze pentru nenumăratele bipuri.

Tocmai ieşeam cu zeci de cumpărături de la Selgros Constanta şi mergeam foarte atent şi încet.

Tanti a ales cel mai scurt drum către ieşire… pe diagonală!

Ziceați că sunt calm la volan?, 67% based on 169 ratings

56 comentarii

  1. Asta chiar a fost intentionata, nu greseala…

  2. Aoleu :-) )

    Dar si ala cu papucul stie sa circule, nu gluma.

    p.s. bolidul are asa un claxon cuminte, sau numai asa se aude inauntru?

  3. Esti prea calm! Nu te-ai dat jos la ea.

  4. Mie mi se pare ca esti calm, chiar foarte calm. :)

  5. Te-ai crizat putin.

  6. “Super idiot ” “super cretin” =)) ma nene nici sa injuri nu stii

  7. @asd: in timpul bipurilor ce crezi ca zicea? ce bine ca existi, zana a soselelor? :)

  8. are si omul limitele lui :D

  9. Neh, trebuia sa invatam si noi ceva injuraturi noi… Nu imi place cu bip ! :D

  10. si ce e cu cenzura ? suntem la televizor ? sau bip-urile sunt adaugate pentru efecte

  11. @ana io cred ca zicea “mi-ai taiat fata , ti-o tai si io” la propriu

  12. @Thomas Sunt clasice. :)

  13. @ion Am si eu o imagine de pastrat :) .

  14. Cea mai misto injuratura pe care am auzit-o in viata mea este auzita la Dan Condurache, in holul blocului in care statea Tudor Chirila, pe cand se ducea in vizita la familia acestuia (se intampla acum vreo 18 ani)

    **’tu-ţi dormitoru’ mă-ti!

  15. O mare duda! Vorbea cumva si la mobil ?

  16. Are jetta , o doare la maciuca… eu coboram la ea si o smotoceam nitel..

  17. bipppp vaca proasta :) )

  18. @ady Nu vorbea la mobil.

  19. @razvanbb Mi-a placut demarajul ;) si mica frana de control de la sfarsit. Astia care o taie asa prin parcari sunt efectiv exasperanti si in acelasi timp periculosi. Dar nu-si dau seama de asta si n-o recunosc nici sa-i pui la zid!
    Faptul ca era femeie nu constituie o scuza, pentru ca daca au aceleasi drepturi cu noi in trafic au si aceleasi obligatii si reguli de respectat. Sunt naiv 8-| …

    @asd “Super idiot” si “super cretin” sunt “super tari”! N-am stiut ca exista asa ceva. Razvan are mare inspiratie la volan. Mai ales daca-l motiveaza cineva cu o tentativa de “buf”! :D

  20. Razvane, esti calm. La mine nu s-ar fi auzit decat bipuri.

  21. sper ca ai plastice de calitate pe volan, ca la cum bateai claxonul ala, ai mana grea, de cioban… :-)
    La mine partea proasta e ca uneori nu ma pot abtine de la injuraturi cand sunt cu fiica mea in masina… Si dupa o tura de bip-uri, fiica mea “tati, asta a fost o prostie!” :-) Si are dreptate.

  22. Poate si razvanbb cel mai probabil era cu familia…
    Familistii se pare ca inteleg motivul vorbelor astea iscusite si frumoase si le apreciaza mai mult decat injuraturile ce dau savoare uneori filmuletelor. :)

  23. Pe cat pariu ca tot soferita a ajuns acasa revoltata de “nesimtitii” din Romania!?

  24. @Smokey: Exact! Un nesimtit cu masina d-aia cu gaura-n capota…

  25. Pingback: trafictube top » zoso's blog

  26. Si doar pentru ca a procedat asa a trebuit sa claxonezi juma de ora ? Idioti sunt peste tot, nu trebuie sa reactionezi asa totusi

  27. exact aşa trec şi vacile la ţară pe drum. în diagonală!

  28. Cu ce camera ai facut filmarea?

    ps
    vreau si eu una, pentru ca sunt un superstar nedescoperit. :)

  29. Cu câte camere filmezi, ce camere și cum le ai amplasate/cum le-ai montat?

  30. @Programare Sociala: http://www.trafictube.ro/utile/camere-video/

    GoPro si X170. Parbriz si luneta.

  31. site-ul asta trebuia sa fie un site cu extremele din trafic, nu cu balarii din astea. te stiu ca esti sofer de ceva timp, ca altfel as fi zis ca abia ti-ai luat permisul si e prima ta iesire in trafic. sunt din hunedoara, un oras FOARTE aerisit si intalnesc faze din astea in fiecare zi. Nu scapa o zi fara sa-mi taie unu fata. Si tu in HALUL ASTA reactionezi la o manevra ca asta ? Injuri si blestemi de parca ti-a calcat femeie, cristoase! bine ca nu te-ai dat jos s-o si bati. Daca-ti flashuie tirul din fata intrat in depasire si te scoate de pe strada, atunci ce faci? iti tai venele?

    Site-ul asta a devenit un maraton, care sa posteze mai multe filmulete cu te miri ce tampenii.

  32. @kodeina Multumim pentru feedback

  33. Sunt sigur ca toata lumea este extrem de calma la volan.

    Si sunt sigur ca nimanui nu i s-a-ntamplat absolut niciodata sa se enerveze la volan.

    Sunt sigur ca din fotoliu in spatele ecranului nu se vede cat de naspa am franat ca sa treaca doamna tacticos.

    Si sunt sigur ca era mai interesant daca taiam sunetul si lasam numai faza in care ea-mi taia fata… nu?

  34. e femeie… e proasta…

  35. razvan, apreciez raspunsul care l-ai dat la ranchiuna mea, dar trebuie sa ma intelegi si pe mine, am vazut deja prea multe filmulete in ultimul timp care nu fac decat sa ocupe locul.. azi-maine o sa ne trezim cu filmulete cu caini morti pe strada sau te miri ce, si eu chiar eram un fan al site-ului..

    toti ne enervam la volan, dar un sofer care are deja multi kilometrii formati, cum esti si tu, parca ar trebui sa fie putin mai imun la fazele astea, ca toata ziua dam de ele..

  36. @kodeina Dupa cum s-a constatat in nenumarate randuri, sunt destul de calm si linistit la volan. Ce vreau sa zic este ca toata lumea are momente in care ceva poate banal ajunge sa enerveze rau. Mie-mi era foame si eram obosit iar doamna cu plimbatul a picat in locul nepotrivit la timpul nepotrivit. Si a si fost nesimtita rau…

  37. @kodeina: Si referitor la diversitatea filmelor. In general acest lucru se regleaza prin feedback-ul dat de cititori prin voturi. Am avut surpriza sa zic despre anumite inregistrari ca sunt o porcarie si sa fie un succes nebun. Uita-te la asta… este primul in ierarhie.
    Odată cu creșterea numărului de utilizatori acest lucru este normal să se-ntâmple. Vom ”citi” trafictube ca pe un ziar: ne alegem ce articole să citim și ce nu.

    Autorii își vor regla calitatea filmelor în funcție de feedback-ul primit. Suntem la început și avem și mulți autori noi (http://www.trafictube.ro/about/).

    Și după cum spuneam mai sus, nu pot să filtrez filmele prin mintea mea. S-a dovedit de multe ori că mă înșelam în privința calității unui film (bun sau prost).

    Oricum, comunitatea crește și vom avea din ce în ce mai multe filme.

  38. da parca si matale ai luat-o putin pe contrasens

  39. @aurel: este corect… i-am urmat calea

  40. Sper să nu mă înjuraţi şi pe mine, dar pentru ce te agiţi atât de tare? Ce a făcut tanti cu VW aşa grav de i-ai băgat şi i-ai scos 30 de secunde? Că ţi-a tăiat faţa? Calmaţi-vă, oamenilor, sunt nişte fiare nenorocite, se mai întâmplă să şi greşeşti :)

  41. Alexandru Negrea – precis n-ai masina sau abia te-ai apucat de sofat. numai astia o baga pe asta cu fierul si pe aia cu “n-ai Casco?”

    Cand un barbat conduce exemplar tot timpul si este cu femeia lui in masina si se simte pus in pericol de o panarama de asta ordinara, sa stii ca isi poate iesi din pepeni si sa fie in stare de orice. Pune-te pe condus ca lumea si o sa intelegi.
    (sau poate nu, ca unii au inceput sa ma invete cum se schimba vitezele in ambuteiaj si imi tot explica din carti si de pă net cum e cu ambreiajul)
    link

  42. Nu ca as fi de acord cu stilul idiot de a conduce al pers. din VW dar dupa crizele de nervi,claxoane si injuraturile autorului denota faptul ca sufera cu nervii.Ma intreb daca era vorba de un accident cum ar fi reactionat?Comportamentul din materialul video arata gradul de educatie rutiera de care multi soferi dau dovada.

  43. ce de maimute zen relaxate pe aici…

    http://naryenshead.canalblog.com/mojojojo.jpg

  44. In mod clar autorul clipului e un crizat. Ok, ti-a taiat fata, a gresit, nu e ok sa faca asa ceva, dar la cate faze se intampla zi de zi in trafic… Sincer reactia e putin exagerata. Un simplu claxon ar fi fost deajuns, plus ca in mod clar si ea stia ca greseste- si- a dorit sa faca manevra asta si i-a reusit.

  45. @Camionagiu Nu am maşină, nici permis şi, văzând multe astfel de conflicte, iscate exclusiv din cauza unor greseli în trafic, nu-mi doresc. Tocmai ai numit-o pe o tipă, despre care tu nu ştii absolut nimic, cu excepţia faptului că într-o zi i-a tăiat calea autorului acestui blog, panaramă ordinară. Scuză-mă că mi se pare că exageraţi :)

  46. @ Alexandru Negrea,
    in primul rand multumesc pentru sinceritate si pentru raspunsul deosebit. In general, oamenii sar ca ba au carnet sau ca ei stiu mai bine.
    Dar iata ca identitatea asumata duce si la un comportament excelent.

    Pai chestia e simpla: e ca si cum niste profesori de o materie oarecare spun despre un corigent:
    “Ala e varza”.
    Au tot dreptul, ei stiu materia, ei pot evalua, detin criteriile, sunt indreptatiti sa spuna asta. Asa si cu noi. Soferi fiind, putem aprecia altfel gradul de pericol al unei situatii, stim ce se simte in cazul asta si multe altele. Crede-ma, un om absolut deosebit cand este nemancat de 8 ore (deci cu glicemia scazuta) si conduce de 6 ore, daca este pus in pericol impreuna cu familia din cauza unei nesimtiri crase, poate sa explodeze. E mai mult decat uman.
    Ca sa nu mai zic de frumusetea asumarii acestei chestiuni, facand-o publica. Asta spune mult, gandeste-te. ;)

  47. Vaca proasta!

  48. mama da ce p**i ii fu**am!

Lasa un comentariu

Abonează-te la comentarii.
Poți să te abonezi la comentarii fără să comentezi aici .